Aktualności Aktualności

POSADŹ SWOJE DRZEWKO

W piątek 24.04.2020r. między godziną 10:00 a 14:00, przed Biurem Nadleśnictwa Barycz zostało zorganizowane stanowisko wydawania sadzonek w ramach akcji „POSADŹ SWOJE DRZEWKO”.

Nadleśnictwo Barycz przygotowało na ten cel 100 sztuk drzewek buka zwyczajnego (fagus sylvatica) z zakrytym systemem korzeniowym w wygodnych do transportu i sadzenia, foliowych balotach.

Każdy uczestnik, przybyły na miejsce, mógł dostać 1 szt. sadzonki oraz odpowiedni instruktarz w jakim środowisku oraz w jaki sposób można posadzić odbierane drzewko. Kulminacja odwiedzających stoisko z przekazywanymi sadzonkami, przypadła na pierwsze godziny akcji, co dało przybyłym możliwość wykorzystania dalszego dnia na niezwłoczne wysadzenie zielonego podarku.

Celem przedsięwzięcia było przybliżenie korzyści jakie płyną z powiększania powierzchni zielonej, wpływającej bezpośrednio na uwarunkowanie klimatyczno-glebowe otaczającego środowiska. Zwiększenie zadrzewienia powoduje w naturalny sposób retencjonowanie, tak potrzebnej w ostatnim czasie wody. Zarówno gleba jak i sama roślinność magazynują życiodajny płyn, którego zrównoważone gospodarowanie minimalizuje zmiany klimatu, pogłębiające obecnie rozprzestrzeniającą się suszę naszego kraju.