Wydarzenia Wydarzenia

Rajd pieszy na 100-lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Wspierając inicjatywę Uniwersytetu Trzeciego Wieku - „Aktywni” połączyliśmy terenowe zajęcia Edukacji leśnej z patriotycznym piknikiem.

W miniony piątek 8-go czerwca, działające w Gminie Końskich stowarzyszenie seniorów -„Aktywni” zorganizowało rajd pieszy na trasie Końskie - „Pomnik Przyrody Skałki Piekło” zlokalizowany w Leśnictwie Izabelów. Ten naturalny obiekt turystyczny jest jednym z najczęściej zwiedzanych miejsc na trasie pieszych i rowerowych wędrówek nad sielpiański zalew znajdujący się w Leśnictwie Gatniki.

Dość liczna, około 30 osobowa grupa osób działająca wokół Uniwersytetu, z dużym entuzjazmem postawiła sobie za cel przejścia - blisko 6-cio kilometrowego odcinka trasy. Motywacją dla wszystkich było oczywiście uczczenie setnego jubileuszu odzyskania przez Polskę Niepodległości oraz spędzenie czasu w otoczeniu leśnej przyrody.

W docelowym miejscu wędrówki, pod pomnikiem SKAŁKI PIEKŁO, pracownik Nadleśnictwa - Kamil Kubicki przedstawił wiadomości dotyczące piaskowcowych wychodni skalnych oraz kilku historycznych faktów, niektórych polskich zrywów niepodległościowych z tego terenu.

Po krótkim odpoczynku i zwiedzaniu rozproszonych części skalnego Pomnika Przyrody, seniorzy z Piekła wrócili się do Nieba, gdzie w tej spokojnej miejscowości,  czekało na nich ognisko oraz szykowany przez część grupy posiłek.