Wydarzenia Wydarzenia

Nadleśnictwo Barycz na KUŹNICACH KONECKICH

W tegorocznej odsłonie cyklicznego przedsięwzięcia promocji powiatu koneckiego, nasze stoisko, reprezentujące Lasy Państwowe, można było odwiedzić w Maleńcu, na terenie Zabytkowego Zakładu Hutniczego.

           Organizatorzy tym razem odwołali się do XIV wiecznych, historycznych przekazów o częstych odwiedzinach naszych leśnych terenów przez samego króla Kazimierza III Wielkiego, lubującego się w łowach będących zarówno tak atrakcją jak i aktywnym pozyskaniem zapasów czerpanych z bogactwa naszych okolic.

Starostwo Powiatowe w Końskich tym razem podzieliło całość przedsięwzięcia na kilka etapów, które powiązane były ze sobą Powiatowym Rajdem Rowerowym. W każdym miejscu imprezy – Rudzie Malenieckiej, Fałkowie oraz Maleńcu, charakter KUŹNIC był ściśle odwołujący się do tradycji łowieckich oprawionych duchem średniowiecznych walk rycerskich, pokazem sokolniczym, czy tresurą psów myśliwskich. Zarówno nasze stoisko jak i sąsiednich Nadleśnictw – Stąporków i Ruda Maleniecka, ściśle wpisywało się tematycznie w charakter imprezy.